8.464 bedrijven vertrouwd door 640.000+ Surinamers

Reflectie

  • Gepubliceerd 2 jaar geleden
  • Leestijd: 2 min
  • Laatst bijgewerkt: 7 oktober 2024 14:38
  • Bekeken: 29
  • 0 reacties

7 oktober 2024 14:38

| Leestijd: 2 minuut

Ik kijk, dus ik denk…

Kunst prikkelt, maakt nieuwsgierig, ze nodigt uit tot reflectie… Op vrijdag 4 oktober opende in Readytex Art Gallery de expositie ‘Reflectie. Ik kijk, dus ik denk…’

Wanneer je naar een kunstwerk kijkt, en soms kun je deze ook horen, voelen of zelfs ruiken, ga je als vanzelf erop reflecteren: je vindt er iets van (mooi of lelijk bijvoorbeeld), er komen vragen bij je op (waarvan is het gemaakt? wie is de maker?) of intense emoties (zoals nostalgie of ontroering). Reflecteren helpt om te verwerken en begrijpen wat je waarneemt, en is een essentieel onderdeel van leren. In deze tijd van een leven lang leren, kan kunst dan ook een belangrijke rol hierbij spelen.

Het is daarom niet vreemd dat kunstenaars met hun werk vaak proberen een bepaalde boodschap over te brengen of mensen ertoe aan te zetten na te denken over onderwerpen die ze maatschappelijk relevant vinden, zoals natuurbehoud en de politieke situatie in een land. Kunstenaars gebruiken hun werk om ook zelf nieuwe dingen te leren, door te experimenteren met verschillende materialen, nieuwe technologieën en diverse maakprocessen. Ze zetten kunst tevens in om meer over zichzelf te leren, bijvoorbeeld in de zoektocht naar hun identiteit of afkomst, of verkenning van de eigen psyche.

Zowel voor de kunstenaar als kijker is kunst een uitstekend middel voor reflectie op gevoelens en emoties. Zo kan kunst onder meer helpen om uiting te geven aan zware of gevoelige onderwerpen en deze ook bespreekbaar maken.

Kunst is bij uitstek geschikt om samen te reflecteren en zo van elkaar te leren. Individueel of met anderen, leren met kunst is ook gewoon leuk, want kunst is ontspannend, boeiend en verrassend!

In deze expositie is een gevarieerde selectie te zien van al de kunstenaars die zijn verbonden aan Readytex Art Gallery. U bent van harte uitgenodigd om alleen of samen met anderen te komen reflecteren, wat bij te leren en bovenal te genieten!

De expo is te bezichtigen van 4 oktober t/m 2 november op maandag t/m vrijdag van 8:00 – 16:30 uur en op zaterdag van 8:30 – 13:30 uur.

Was de informatie in dit artikel waardevol voor je?

Ik ben een de digitale inhoud specialist voor Social Suriname. Een Surinaamse inwoner, een gepassioneerd ontdekkingsreiziger, een liefhebber van de kleine details van het leven en een zoeker naar vreugde. Als ik niet druk bezig ben met het najagen van dromen, zie je me koffie drinken, verdwalen in lekker eten of naar Spotify luisteren.

Leuk artikel, toch? Laat ons weten wat u ervan denkt!

Ontvang een gratis Brand pagina

Promoot uw bedrijf bij lokale klanten.

Maak een GRATIS account aan om:

Andere gebruikers bekeken ook ...

artikelen in de categorie 'Kunst en cultuur'

Welkom bij Social Suriname!

Steun ons werk door advertenties toe te staan. Dankzij de steun van gebruikers zoals jij kunnen we blijven uitlichten wat Suriname zo bijzonder maakt. Je kunt ons kosteloos steunen door advertenties toe te staan.

Wij horen graag jou mening!

Peiling - Lokale genieter of buitenlandse toerist

SoSu Interactive Advertising NV