8.476 bedrijven vertrouwd door 640.000+ Surinamers

Anthony Nesty: Suriname’s Gouden Moment in Seoul

  • Gepubliceerd 9 maanden geleden
  • Leestijd: 1 min
  • Laatst bijgewerkt: 21 september 2025 10:09
  • Bekeken: 47
  • 0 reacties

Anthony Conrad Nesty (geboren op 25 november 1967) is een voormalig wedstrijdzwemmer uit Suriname. Hij won in 1988 een gouden medaille op de 100 meter vlinderslag bij de Olympische Spelen.

21 september 2025 10:07

| Leestijd: 2 minuut

Op 21 september 1988, precies 37 jaar geleden, op een historische dag in september, stond de stopwatch stil op 53.00 seconden. Dat was het magische moment waarop Anthony Conrad Nesty Suriname op de wereldkaart zette door olympisch goud te winnen in de 100 meter vlinderslag tijdens de Olympische Spelen in Seoul. Met een duizelingwekkende eindsprint versloeg hij de Amerikaanse favoriet Matt Biondi – met slechts één honderdste van een seconde verschil.

Nesty werd daarmee niet alleen de eerste Surinamer, maar ook de eerste zwarte zwemmer ooit die een olympische gouden medaille won. Zijn overwinning was een symbool van doorzettingsvermogen, talent en nationale trots. In een land waar zwemmen geen dominante sport is, bewees hij dat niets onmogelijk is.

Zijn prestatie blijft tot op de dag van vandaag het enige olympische goud voor Suriname. Maar zijn impact reikt verder dan medailles: Nesty inspireerde generaties jonge sporters en werd een icoon van Surinaamse vastberadenheid. Tegenwoordig is hij een gerespecteerde zwemcoach in de Verenigde Staten en werd hij in 2023 benoemd tot hoofdcoach van het Amerikaanse heren zwemteam voor de Olympische Spelen van Parijs 2024.

Elke keer dat we terugdenken aan die 53 seconden, voelen we het: trots, ontzag en dankbaarheid. Anthony Nesty is en blijft onze ‘Golden Boi’.

Altijd trots. Altijd Nesty.

Was de informatie in dit artikel waardevol voor je?

Ik ben een de digitale inhoud specialist voor Social Suriname. Een Surinaamse inwoner, een gepassioneerd ontdekkingsreiziger, een liefhebber van de kleine details van het leven en een zoeker naar vreugde. Als ik niet druk bezig ben met het najagen van dromen, zie je me koffie drinken, verdwalen in lekker eten of naar Spotify luisteren.

Leuk artikel, toch? Laat ons weten wat u ervan denkt!

Promoot uw bedrijf

Voeg uw bedrijf of organisatie toe aan onze bedrijvengids voor slechts USD 50.00 per jaar.

Maak een GRATIS account aan om:

Andere gebruikers bekeken ook ...

artikelen in de categorie 'Sport'

Robert Dsny Webp

Door: Redactie

  • 0 reacties
  • 7 maanden geleden

Welkom bij Social Suriname!

Steun ons werk door advertenties toe te staan. Dankzij de steun van gebruikers zoals jij kunnen we blijven uitlichten wat Suriname zo bijzonder maakt. Je kunt ons kosteloos steunen door advertenties toe te staan.

Wij horen graag jou mening!

Peiling - Lokale genieter of buitenlandse toerist

SoSu Interactive Advertising NV