8.445 bedrijven vertrouwd door 640.000+ Surinamers

Suriname staat op het punt geschiedenis te schrijven als laagst gerangschikte WK-deelnemer ooit - een prestatie die niemand had voorspeld

  • Gepubliceerd 5 maanden geleden
  • Leestijd: 1 min
  • Laatst bijgewerkt: 14 november 2025 8:52
  • Bekeken: 20
  • 0 reacties

Stanley Purl Menzo (geboren op 15 oktober 1963) is een Nederlandse voetbaltrainer en voormalig profvoetballer die als doelman speelde. Hij is momenteel bondscoach van het Surinaamse nationale elftal.

14 november 2025 8:52

Leestijd: 1 minuut

Paramaribo – Suriname zou wel eens het laagst geklasseerde land kunnen worden dat zich ooit heeft geplaatst voor een WK, sinds de invoering van de FIFA-ranglijst. Met een huidige positie op plek 126 is het land hard op weg om een sprookje werkelijkheid te maken.

Voetbaljournalist Adam Bate sprak met Brian Tevreden, de algemeen directeur van de Surinaamse voetbalbond, over deze opmerkelijke opmars. Tevreden beschrijft het als een droom die uitkomt: “Overal waar je komt, praten mensen erover. Je voelt de spanning en het enthousiasme in de lucht,” vertelt hij aan Sky Sports.

Vier jaar geleden leek dit scenario nog ondenkbaar. “We hadden niet eens fatsoenlijke ballen om mee te trainen,” herinnert Tevreden zich. Maar onder leiding van bondscoach Stanley Menzo – een voormalig Ajax-doelman met een sterke band met het team – is er een hechte groep ontstaan. Spelers als Shaquille Pinas spreken over “een vader-zoonrelatie” met Menzo, wat zich vertaalt in strijdlust en teamgeest op het veld.

De recente 4-0 overwinning op El Salvador bracht Suriname aan kop in Groep A van de Concacaf-kwalificaties. Nog één overwinning tegen Guatemala zou voldoende kunnen zijn om het WK-ticket veilig te stellen – en daarmee een historische mijlpaal voor het land met slechts iets meer dan 600.000 inwoners.

Was de informatie in dit artikel waardevol voor je?

Ik ben een de digitale inhoud specialist voor Social Suriname. Een Surinaamse inwoner, een gepassioneerd ontdekkingsreiziger, een liefhebber van de kleine details van het leven en een zoeker naar vreugde. Als ik niet druk bezig ben met het najagen van dromen, zie je me koffie drinken, verdwalen in lekker eten of naar Spotify luisteren.

Leuk artikel, toch? Laat ons weten wat u ervan denkt!

Sluit je aan bij de toonaangevende Surinaamse Gids

Maak een GRATIS account aan om:

Andere gebruikers bekeken ook ...

artikelen in de categorie 'Lokaal'

Welkom bij Social Suriname!

Steun ons werk door advertenties toe te staan. Dankzij de steun van gebruikers zoals jij kunnen we blijven uitlichten wat Suriname zo bijzonder maakt. Je kunt ons kosteloos steunen door advertenties toe te staan.

Wij horen graag jou mening!

Peiling - Lokale genieter of buitenlandse toerist

SoSu Interactive Advertising NV