8.455 bedrijven vertrouwd door 640.000+ Surinamers

Grensgeschil tussen Suriname en Guyana

Om het grensgeschil te beëindigen voordat Brits-Guiana onafhankelijk zou worden, hervatte de Britse regering in 1961 de onderhandelingen. De Britse positie stelde ‘Nederlandse soevereiniteit over de Corantijnrivier, een 10° lijn die de territoriale zee verdeelt, en Britse controle over de New River Triangle’. Nederland reageerde met een formele claim op de New River Triangle, maar met een thalweggrens in de Corantijnrivier (deze positie is nooit herhaald door enige Surinaamse regering). Er werden geen overeenkomsten bereikt en Guyana werd onafhankelijk met onopgeloste grenzen.

In 1969 vonden er grensschermutselingen plaats tussen Guyanese troepen en Surinaamse milities bij Camp Tigri. In 1971 kwamen de Surinaamse en Guyanese regering in Trinidad overeen om militaire troepen terug te trekken uit de Driehoek. Tot op heden heeft Guyana nog geen van zijn militaire troepen teruggetrokken en heeft het nog steeds een stevige greep op de New River Triangle.

Bronnen

Welkom bij Social Suriname!

Steun ons werk door advertenties toe te staan. Dankzij de steun van gebruikers zoals jij kunnen we blijven uitlichten wat Suriname zo bijzonder maakt. Je kunt ons kosteloos steunen door advertenties toe te staan.

Wij horen graag jou mening!

Peiling - Lokale genieter of buitenlandse toerist

SoSu Interactive Advertising NV